Spalacze tłuszczu – jak działają?

Tkanka tłuszczowa jest utrapieniem dla wielu osób. Borykają się z nią zarówno osoby nadmiernie zaokrąglone, jak i szczupłe, którym przeszkadza charakterystyczna „oponka”. Z tkanką tłuszczową walczą również kulturyści, którzy wypracowując swoje piękne mięśnie, nie chcą, by cokolwiek je zasłaniało i psuło ostateczny rezultat. Jak skutecznie pozbyć się tkanki tłuszczowej?
Z tkanką tłuszczową najlepiej walczyć, stosując treningi i specjalną dietę. Na rynku dostępne są również specjalne preparaty, które pomagają spalić tłuszcz. Spalacze tłuszczu dzieli się na lipolityczne i termogeniczne.
Preparaty lipolityczne stymulują metabolizm i pobudzają kwasy tłuszczowe do lepszego spalania. Z kolei preparaty termogeniczne wykorzystują nagromadzoną tkankę tłuszczową w charakterze paliwa do podniesienia temperatury ciała i w ten sposób ją spalają.
Spalacze tłuszczu mogą być bardzo skuteczne, jednak należy pamiętać, że osobno nie stworzą spektakularnych efektów. Muszą towarzyszyć im regularne ćwiczenia i zmiany nawyków żywieniowych.

Previous post Czy stosowanie spalaczy tłuszczów jest bezpieczne?
Next post L-karnityna – spalacz tłuszczu